Bodrum'un Yeni Stili

TYBA MAVİ YOLCUKTAN SONRA, TÜM RENKLERE DEMİR ALIYOR 

0 138

TYBA MAVİ YOLCUKTAN SONRA, TÜM RENKLERE DEMİR ALIYOR 

1.TYBA YACHT CHARTER SHOW @ YALIKAVAK MARİNA 3-6  Mayis Yalikavak  Marinada

Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği (TYBA) tarafından gerçekleştirilen Uluslararası  1.TYBA Yacht Charter Show, 3-6 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’nin ilk yüksek kapasiteli mega yat marinası Yalıkavak Marina’da kapılarını sektör temsicilerine açıyor.
Dünya turizm talepleri, eğilimleri, hizmetleri  açısından Türkiye’de yat turizminin hak ettiği değerlere ve profesyonelliğe ulaşması amacıyla sektör sorunlarının belirlenmesi ve çözümü, fırsatların değerlendirilmesi ile uluslararası tanıtımı amacıyla, geçtiğimiz yıl Nisan ayında kurulan TYBA tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen organizasyon gerek uluslararası, gerekse ulusal charter şirketleri ve acenteler tarafından büyük ilgi gördü.
Kuruluş hedeflerinin  sektörü dünyaya  iyi ve doğru bir şekilde tanıtmak olduğunu belirten TYBA Başkanı Şeref Sevi, derneğin üye sayısının gün itibarı ile 56’ya, tekne portföyünün de 300’e yaklaştığına dikkat çekerek, bu yıl ilki gerçekleşetirilen show ile sektörde ses getirecek bir etkinliğe imza atmayı hedeflediklerini ifade etti. Sevi; “Yalıkavak Marina’da gerçekleştirdiğimiz TYBA Yacht Charter Show ile, Uluslararası Yat Charter firmalarının ve ulusal firmaların, yerli ve yabancı teknelerle bir araya gelerek iş hacimlerinin karşılıklı olarak çoğaltılması hedeflenmiştir. Türkiye’deki Yatları ve personellerini incelemek, dünya çapındaki Yat Charter firmaları, Broker firmaları ve yatlarla tanışmak, yöneticileri, servis sağlayıcıları ve yatırımcıları bir araya getirmek için mükemmel bir fırsat olacaktır.” dedi.
Sevi sözlerini “Geleneksel olarak inşa edilmiş ve Türkiye dışında da faaliyet gösteren ticari yatlarımız, heyecan verici tatil fırsatları sunma ve müşterilere tüm bütçe aralıklarında seyahat deneyimi yaşatma fırsatı sunmaktadır. Süper Yat Marinaları kategorisinde İngiliz The Yacht Harbour Association(TYHA)’nın 2018 Altın Çapa ödülü ve 5 Altın Çapa sertifikası sahibi olan Yalıkavak Marina, 135 metre uzunluğa kadar olan ve 620 yat kapasitesi ve süperyat tesisleri ile her boyuttan yatları ağırlayabilmektedir. Bu nedenle bu fırsatı uluslararası yat işletmecilerine duyurmak ve yerinde göstermek için en uygun merkezdir. Halikarnas Balıkçısı  Cevat Şakir Kabaağaçlı ve arkadaşlarının gezileri daha sonra dünyaca tanınacak Mavi yolculuk gezilerinin başlangıcını oluşturmuştur. Bu nedenle, bu seneki etkinliğimizin simgesi olarak Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun 1974 yılında Göcek’te resmettiği kaya çizimini kullanıyoruz. O gün mavi yolculukta hissetiklerini, bugün bu kaya resmini gören herkes hala aynı duyguyla paylaşmaktadır.
Desteklerinden dolayı Yalıkavak Marina, TAV Airports, Bodrum Belediyesi, Pegasus, CarrefourSA, Mudo Concept, Caresse Resort and Spa, Spektr Hotel Spa, , AG Limousine, Bodrum Genie, Nature Bodrum ve  basın sponsorlarımız Motor Boat , Naviga , Super Yacht Times , The World Of Yachts, Yacht & Türkiye’ye teşekkür ederiz. VIRA DEMIR ! Nice Sezonlara.” şeklinde tamamladı.
TYBA HAKKINDA: 
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği (TYBA), dünya turizm talepleri, eğilimleri, hizmetleri  açısından Türkiye’de yat turizminin hak ettiği değerlere ve profesyonelliğe ulaşması amacıyla sektör sorunlarının belirlenmesi ve çözümü, fırsatların değerlendirilmesi amacıyla Nisan 2017’de kurulmuştur. TYBA bünyesinde 56 üye firma ve yaklaşık 300 tekne  bulunmaktadır.
YALIKAVAK MARİNA HAKKINDA: 
Süper Yat Marinaları kategorisinde İngiliz The Yacht Harbour Association (TYHA) 2018 Altın Çapa ödülü ve 5 Altın Çapa sertifikası sahibiYalıkavak Marina, Türkiye’nin ilk yüksek kapasiteli mega yat marinasıdır. Huzurlu ve sakin konumu, muazzam konfor sağlayan ve geniş teknik servis imkanlarına sahip süperyat tesisleri ile 2010 yılından beri 135 metreye kadar olan tüm süper ve mega yatları ağırlayan Yalıkavak Marina, dünyanın önde gelen 106 markasına da evsahipliği yapmaktadır. Türk ve dünya mutfaklarından örnekler sunan gurme restoranları, butik otelleri ve AB normlarındaki Mavi Bayraklı plajıyla deniz tutkusunu lüks resort anlayışıyla harmanlayan Yalıkavak Marina, Bodrum Yalıkavak’ta eşsiz bir yat deneyimi sunmaktadır.
Yorumlar
Loading...