Bodrum'un Yeni Stili

BodRun Ultra Maratonu’nda 500 Kişi Yarıştı

Style Bodrum

0 5

BodRun Ultra Maratonu’nda 500 Kişi Yarıştı

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen BodRun Ultra Maratonu’nda Bodrum’da yaklaşık 500 sporcu yarıştı.

Özel bir organizasyon şirketi tarafından Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle yapılan BodRun Ultra Maratonu, bu yıl 4’üncü kez gerçekleştirildi. Maraton koşusundan bir gün önce Bodrum Trafo Kafe’de yapılan toplantıya Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt ve yarışçıların katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı. BodRun Ultra Maratonu Yarış Koordinatörü Ali Can Aktaş da rota ve parkur brifingi verdi.

 

 

 

 

 

 

Bugün sporcuların yarıştıkları kategorilere göre Barlar Sokağı, İçmeler, Kızılağaç, Usuluk, Kaynar ve Çamlık bölgelerinde koşacağı startı verildi. Sabah saat 07.00’da 60K startı verildi. Hava aydınlanmadan önce zorlu parkura başlayan 60K yarışçılar, gün boyu zorlu parkuru geçmeye çalıştı. Saat 10.30’da çocuk koşusu, saat 11.00’da ise 6K, 10K ve 23K parkurlarında yarışacak sporcular Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu’nun verdiği startla koşuya başladı. Kimi sporcular bebekleriyle yarışmaya katıldı. Organizasyonda renkli anlar yaşandı. 

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, start öncesi yaptığı konuşmada sporcuları Bodrum’dan ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduklarını belirterek herkese başarılar diledi.

KENT HABER HAMDİ YÖRÜR

Yorumlar
Loading...