Bodrum'un Yeni Stili

Korku filmi severlerin mutlaka izlemesi gereken korku filmleri

Korku filmi severlerin mutlaka izlemesi gereken korku filmleri

0 164

Korku filmi severlerin mutlaka izlemesi gereken korku filmleri

Korku filmi severlerin mutlaka izlemesi gereken 12 efsane film: Korku, ürperti ve gerilimi içinizde hissetmek ya da adrenalini en üst seviyelerde yaşamak istiyorsanız, aşağıdaki korku filmleri tam size göre olabilir, kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz. Filmlerin sıralamasını herhangi bir kriteri baz alarak gerçekleştirmedik. İşte, korku severlerin izlemesi gereken 12 film;

1- Blair Cadısı ( 1999 )

Blair Cadısı efsanesiyle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen üç üniversite öğrencisi, bu uğurda ormana gitmeye karar vermişlerdir. Ormana giden üç arkadaş 1994 yılında kaybolurlar ve aradan bir yıl kadar süre geçtikten sonra, çekmiş oldukları görüntüler bulunur.

2- Sapık ( 1960 )

Sekreterlik yapan Marion, istediği hayatı yaşayabilmek amacıyla çalıştığı yerden 40 bin dolar çalar. Parayı alıp kaçan Marion bir otele yerleşir. Burada hem annesi ile ilgilenen hem de otelin işletmeciliğini gerçekleştiren Norman ile tanışır ve olaylar bundan sonra gelişir.

3- Garez ( 2004 )

Karen, Amerikalı bir hemşiredir ve Tokyo’da bakıcılık hizmeti vermektedir. Çalıştığı evde sıra dışı ve doğaüstü bazı olaylar gerçekleşmektedir. Bu bir lanettir ve onun yaşamını elinden almadan, bu laneti bozmanın ve ortadan kaldırmanın yolunu bulmalıdır.

4- O ( 1990 )

Genellikle Pennywise palyaçosu şeklinde görünse de, bir çok insanın rüyasına onların en fazla korktuğu şey olarak girebilme kabiliyetini taşımaktadır. Bunu da kurbanlarından yararlanmak ve sömürebilmek amacıyla kullanmaktadır.

5- Kuzuların Sessizliği ( 1991 )

Clarice, FBI’da stajyer olarak çalışmaktadır. Bir gün, seri işlenen cinayetlerle ilgili bir davada eski bir psikiyatrist ve aynı zamanda da tutuklu bir seri katil olan Hannibal Lecter ile tanışır. Clarice, Hannibal’ın iç dünyasını anlamak için uğraşacak ve davayı çözmeye çalışacaktır.

6- Cesetler Evi ( 2003 )

İki çift, cadılar bayramında araçlarına bir kızı otostopçu olarak alırlar. Otostop yapan kız, onu araçlarına alan insanları evine davet eder ve giderler. Kız ailesiyle yaşamaktadır, ancak ailesi sadist ruhlu insanlardır ve bu çiftleri tutsak ederler.

7- Şeytan ( 1973 )

William Peter Blatty’nin romanından uyarlanan filmde, 12 yaşında olan bir kız çocuğunun içine şeytan girmesini, kızın annesinin de onu şeytandan kurtarmak için başvurduğu yolları ele almaktadır.

8- Testere ( 2004 )

Uyandıklarında kendilerini bir banyoda su borularına zincirlenmiş halde bulan iki kişi, bulundukları durumdan kurtulabilmeleri için, onları tutsak eden adamın yönettiği bir dizi oyunu oynamak ve verilecek bilmeceleri de çözmek zorundadırlar. Bunun yanı sıra, oldukları yere nasıl ve ne şekilde geldiklerini de anlamaya çalışacaklardır.

9- Cinnet ( 1980 )

Jack Torrance, eskiden alkol bağımlısı olan bir yazardır. Kış mevsiminde boş olan bir otelin bakımını üstlenmiştir. Ailesi ile birlikte kış aylarını bu otelde geçireceklerdir. Oteldeki doğaüstü varlıklar ya da kötü ruhlar, Jack’i etkiler ve onu şiddete sevk eder.

10- Lanet ( 2012 )

Suç romanı yazarlığı yapan adam, son yazacağı kitabı için bilgi toplamak amacıyla, önceleri trajik bazı olayların yaşandığı bir eve ailesini de alarak yerleşir. Ailenin diğer fertleri evde trajik olaylar yaşandığından habersizdirler. Herkes kendisini bir anda korkunç bir yerde bulacak ve bu durumun üstesinden gelmek için mücadele edeceklerdir.

11- Karabasan ( 2014 )

Kocasının ölümünü bir türlü atlatamayan Amelia, yalnız bir anne olarak uzun yıllardan bu yana iyi bir ebeveyn olmak için çabalamaktadır. Ancak kötü ruhlar, Amelia’nın zihnine girerek yavaşça zihnini ele geçirmeye başlayacaktır.

12- Halka ( 2002 )

Gazetecilik yapan Rachel adın daki kadın, izleyen insanların yedinci günün sonunda öldüğü belirtilen bir video kasetini araştırmaya başlar. Bir süre sonra kaseti ele geçiren Rachel, oturup kaseti izler. Kasetle ilgili söylenenler doğruysa, hem kendisinin hem de oğlunun yalnızca yedi günü kalmıştır.

 

Yorumlar
Loading...