Bodrum'un Yeni Stili

DERVİŞ ERGÜN ‘’BİO-FORM (Altın Çilek)’’ HEYKEL SERGİSİ OASİS SANAT GALERİSİ’NDE

Ünver Yüksel

0 63

 

Oasis  Sanat Galerisi’nde  Derviş Ergün ‘’Bio-Form (Altın Çilek)’’ Heykel Sergisi  ile  sanat severlerle buluşuyor. Sergi, 2 Kasım Cuma günü saat 18:00’de  başlayacak kokteyl ile açılacak ve 23 Kasım 2018 tarihine kadar, pazartesi hariç her gün 11.00 -19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Derviş Ergün

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, kurucu üyesi olduğu Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünde, öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Birçok karma sergilere katılan sanatçı, biri ortak beşinci kişisel sergisini de açmış bulunmaktadır. Sanatçı çalışmalarını daha çok post modern karşıtı düşüncede; konstrüktivist, figüratif çalışmaların yanı sıra, yerleştirme ve form çalışmalarına ağırlık vermektedir. İşlediği temalar, insan merkezli küresel sermayenin, kirli politikalarına karşı bir duruş sergiler. Sanatçı, yurt içi ve yurt dışında çok sayıda sanat çalışmalarına katıldı.

Amerika, Çin, Fransa, Belçika, Tayland, Romanya, İspanya, İtalya, Yunanistan, Makedonya, Gürcistan, Slovakya, Bulgaristan gibi ülkelerde, sempozyum, bieanel, workshop, festival, sanat çalıştayı gibi etkinliklerinde bulundu. İkisi uluslararası olmak üzere on ödüle layık görüldü. Sanat çalışmalarına ek olarak, uluslararası hakemli dergilerde, gazete ve sanat yayınlarında, internet ortamında var olan e-dergilerde makale ve yazılarına devam eden Derviş Ergün, üzerinde çalıştığı bir kitap hazırlığı içindedir. Sanatçı, halen öğretim üyesi olarak çalıştığı Heykel Bölümündeki öğretim görevinin yanı sıra, kendi atölyesinde sanat çalışmalarını sürdürmektedir.

Yorumlar
Loading...